עשרת סוגי הלקוחות

אז לקראת פסח שמתקרב עלינו לטובה ב"ה, החלטתי לערוך משהו מעט הומוריסטי בסגנון עשרת המכות שהם בעצם עשרת סוגי הלקוחות בהם אני כצלם מגנטים לאירועים בזול נתקל לא מעט.
אני בטוח שרוב צלמי המגנטים שיקראו את הפוסט הזה יסכמיו איתי על לא מעט דברים, ועל לא מעט מסוגי הלקוחות בהם אני נתקל.

זה שיודע לעשות את זה לבד 

הרי זה ברור שכל הלקוחות יודעים להפיק מגנטים לאירועים בזול לבד ובלי שום עזרה,
הם הרי אלו שלימדו את ניספור נייפס איך עובדים כל המרכיבים במצלמה וכיצד יש לקבע את האור. (למי שלא יודע ניספור נייפס הוא ממציא המצלמה).
הם יודעים לצלם בכל סוג מצלמה וכמובן יודעים גם איך לעבוד על כל תוכנות העריכה להפקת מגנטים לאירועים. אבל פשוט בגלל שזה האירוע שלהם הם לא יכולים במקביל גם לצלם ולהלפיק מגנטים וגם להיות בעלי האירוע.

אבל הציעו לי מגנטים בלי הגבלה ב 200 ש"ח 

ברור לי ש 200 ש"ח זה כבר הפך להיות הסטנדרט החדש, אבל ברצינות להאמין שהציעו ללקוח מחיר כל כך זול, גם אם לא מדובר ב 200 ש"ח אלא בקצת יותר נניח 250 ש"ח זה מחיר ראלי ואני לא יודע למי להאמין לזה שהציע את המחיר הכלכ ך נמוך שבאמת הוא יגיע לאירוע או ללקוח שפשוט סתם זורק מחיר באוויר.
אז אלו שהציעו להם מגנטים ללא הגבלה ב 200 ש"ח תעשו לעצמכם ובעיקר לי טובה פשוט תסגרו מול מי שהציע את זה ובאותה הזדמנות תנסו להיכנס לסוכנות של פרארי ולהגיד להם שבסוכנות רנו הצעיו לכם רכב 54000 ש"ח, ואם תצליחו אני גם מגיע לקנות פרארי במחיר הזה.

אלו שיש להם חבר צלם מגנטים 

אין כמו החבר המבין, אני בטוח שלהרבה צלמי מגנטים יצא לדבר גם עם החבר המבין. החבר שבכבודו ובעצמו תכנת את תוכנת הפוטוסקייפ ויודע כיצד פועל החיישן במצלמה הדיגיטלית.
זה החבר שנחשף לכל הטכנולוגיות החדשות בתחום ההדפסות הטרמיות ויודע בדיוק מזאת טכנולוגיית MICRO PIZO לפיתוח תמונות.
הנה לכם ציטוט קצר משיחה עם חבר מבין :

חבר מבין : שמע גבר אני יודע שמה שהולך היום זה שלא צריך למנציה על דיו מקורי פשוט תעבוד עם דפח פוטו

אני : כבר אמרתי אני חושב שגם אם עובדים עם דיו מקורי עדיין יש צורך בהגנה מפני נזקים אחרים ולכן חייבים לדעתי לעבוד עם ציפוי למנציה, או שאני יכול לפתח תמונות במכונת פיתוח תרמית.

חבר מבין : סבבה, תעשה לו מגנטים טרמיים ותשים גם אנלציה .

אני : אנהלציה זה משהו אחר (זה סוג של טיפול רפואי תרופתי) אני מתכוון ללמניציה שזהו ציפוי נילון שיוצר שכבת הגנה על המגנט.

מכאן אני מאמין שלא צריך להוסיף במילים, ומי שלא הבין משהו יכול לשאול את החבר המבין .

זה שכבר דיבר עם מלא צלמי מגנטים וחשוב לו רק דבר אחד קטן 

הלקוח שכבר בטוח שהוא יודע הכל ומה שנשאר לו זה לקנות מצלמה וגם להיות צלם מגנטים, הדבר שהכי חשוב לו כשהוא מזמין מגנטים לחתונה שלו זה המחיר.
הוא יודע גם שמגנטים ללא הגבלה זה עד סוף האירוע וגם עד סוף החיים והוא גם רוצה להביא איתו כמה תמנות לאירוע מהצילומי טראש שלו שאפתח לו בזמן החתונה.
אז תעשו לי טובה ותסגרו מול זה שנתן לכם מגנטים ללא הגבלה ב 200 ש"ח.

שמע אני יותר מפורסם מחברת קוקה קולה 

"שמע תעשה לי מחיר אני מכיר מלא אנשים" אני אישית הכי אוהב את סוג הלקוחות האלו שמכירם המון אנשים ויכולים לסדר אלפי אירועים אחרי האירוע שלהם.
הם אלו שמכירים אישית את כל בעלי האולמות ואפילו בעלי האולמות עצמם מתייעצים איתם עם מי ואיך לעבוד ואפילו האדריכל שעיצב את האולם בזמן הבנייה שלו התייעץ איתם לפני הבנייה.
הם אלו שיסדרו לי מאות אם לא אלפי אירועים מיד בסיום האירוע שלהם. רק לתת להם הנחה קטנה וכבר מנכ"ל האולם על הקו השני בממתינה.
אז אין בעיה בוא נעשה את האירוע הראשון לאירוע השני וכן הלאה אני מבטיח שאתן הנחה משמעותית.

כבר יש לי רעיון למסגרת ארוסתי לומדת עיצוב היא תסביר לך בדיוק מה לעשות 

זה בדרך כלל קורה אחרי שכבר אישרו את הסקיצה הסופית ויש לעשות עוד כמה שינויים "קטנים" שכל שינוי כזה הוא בעצם עיצוב מחדש של המסגרת למגנט. אז אני בקשר טלפוני עם הכלה המעצבת בעלת הניסיון הרב שמסבירה איך בדיוק המסגרת צריכה להיראות, ואם לא הבנתי משהו אני מקבל גם מייל הסבר מפורט באורך של 8 עמודים איך צריכים להיות כתובים השמות של בני הזוג ובאיזה צבע כל אות.

רגע ללא הגבלה זה לא לכל החיים ? 

לא, ללא הגבלה זה רק לאירוע זה לא אומר שאני אגיע לכל האירועים המשפחתיים הקרובים באותה עלות ואפיק מגנטים ללא הגבלה באותו מחיר.
וגם דיברתי עם כמה צלמי מגנטים אחרים שהבטיחו לי אחריות על המגנט לכל החיים. לכמה זמן אתה נותן אחריות ?
אני מאמין שזה שהבטיח אחריות לכל החיים הוא זה שגם נתן את המחיר של ה 200 ש"ח.
אם נחזור לרגע לסוכנות של פרפאי שרכב עולה מעל מיליון ש"ח האם האחריות יצרן היא לכל החיים ?
אז זהו שלא … אז איך על מגנטים שעלות היא פחות מ 1000 ש"ח אתה רוצהלקבל אחריות לכל החיים, זה בטח החבר שמבין יכול להסביר לו איך זה עובד.

כבר הכנתי מסגרת למגנט 

אני רק צריך שתתתאים לעבודה במגנטים ונשאר רק עוד כמה עיצובים קטנים וכמובן שהקובץ לא ב PNG אבל אני אשלח לך אותו.
ואז אני מקבל מייל עם מלל ותמונה ששוקלת 26KB ומזה צריך להפיק מסגרת למגנט ושתהייה מספיק איכותית.

אין לי הרבה מוזמנים רק 70 איש 

ואז שאני מגיע לאירוע אני רואה שיש לפחות 300 אורחים באולם, אז ברור שהגעתי לבד ולא עם עוד עוזר שיעזור בהפקת מגנטים לכמות גדולה של אנשים וכמובן גם שהמחיר הייה בהתאם.
בסיום האירוע זאת תהייה חוצפה לבקש תוספת בגלל שהגיעו 300 איש ולא 70 כמו שציינו לפני, אבל אם אני הייתי עובד פחות שעה ממה שסוכם זה לא הייה נחשב לחוצפה אם היו מורידים לי מהסכום. במילים אחרות זה האירוע שלכם ואת ההגינות אני לא יכול לחנך את העולם. אבל הנזק בסוף הוא עליכם.

תן לי הצעה אני אחזור לך אני מדבר עם ארוסתי 

חכה לתשובה חביבי חכהההה……
אם השיחה מסתיימת ככה אחרי כל החפירה שכבר קראתם אם הגעתם עד לכאן אז הסימן הוא שהמחיר הראלי שנתתם הוא מחיר גבוה מאוד וכנראה אותו לקוח החליט ללכת ביחד עם החבר המבין שלו ולסגור מול צלם מגנטים שנתן להם הצעה ב 200 ש"ח .

לסיום קצת תמונות להמחשה מה אתם מקבלים ברגע שתחליטו לסגור מולנו  :

Call Now Button