רשימת ההכנות המלאה לברית מילה

הכנתי עבורכם את הרשימה המעשית והמלאה ביותר עבור ההכנות לברית מילה.

אם בשעה טובה עברו 9 חודשים של מצבי שינה בתנוחות מוזרות, צרבות, בחילות ועוד לא מעט דברים הגיע רגע לידה, שגם הוא לא כל כך פשוט.
ובשעה טובה נולד תינוק בהריון תקין והמצב הבריאותי של התינוק תקין אז אתם צפויים לעבור את ברית המילה בזמן כלומר בעוד 8 ימים מרגע הלידה.
במידה והילד לא חש בטוב או שהתגלתה בעיה במהלך 8 ימים מרגע הלידה יש לבצע את טקס ברית המילה 8 ימים מיום החלמתו ואם ישנה סכנה נוספת אסור לבצע את הברית כי הרי פיקוח נפש דוחה את כל המצוות.
אפשרי למהול תינוק עם צהבת פיזולוגית שמתגלה לאחר הלידה כל עוד שבמצב כזה רמת הבילורבין היא נמוכה מ 12 מ"ג אבל לא לבצע כל פעולה כזאת לפני שמתיעצים עם רופא ילדים מומחה.
חשוב גם לעדכן את המוהל שמגיע לברית במצב של בריאות לקויה או מצבים אחרים שאולי אחד ממהורים לא יהודי או שהילד מאומץ וכל בעיה אחרת דתית שיכולה להיות.

מה מביאים : 

חיתולי בד או פלנל – 2-3 חיתולים כאלו יספיקו

חיתולי בד טטרה פלנל

 

 

 

 

 

 

טיטולים – 4 יכולים להספיק אבל תמיד עדיף להגיע עם כמה ספרים.

טיטולים

 

 

 

 

 

כרית לברית – גם כרית רגילה בגודל בינוני יכולה להיות מתאימה אם בא לכם להשקיע ואני מאמין שכן תרצו להשקיע אפשר לקנות גם כריות ייעודיות לברית .

צלם מגנטים לברית
כרית לברית

 

 

 

 

 

 

 

 

לפי מנהג הספרדים יש גם להוסיף ברכת בשמים ולהביא הדסים שלזה לרוב המוהל דואג להביא איתו או אולם האירועים בו חוגגים את הברית.

יין אדום לקידוש חובה בקבוק סגור, היין שאני ממליץ עליו הוא תירוש ענבים של חברת כרמל מזרחי

כסא סנדק, גם לזה המקום בו תחגגו את האירוע דואג לרוב.

ומעל הכל להגיע עם הרבה מצב רוח טוב .

ההכנה של התינוק : 

הכנת תינוק לברית

 

 

 

 

 

 

 

 

מה אוכלים : כמובן לא לתת לתינוק להישאר רעב יום שלם עד לרגע הברית ההמלצה היא להאכיל אותו כשעתיים לפני ואם הילד רעב אז לתת לאכול עד חצי שעה לפני הברית.
מה מורחים : ביום של הברית מהבוקר למרוח משחות כמו וולודה או בייבי פסטה באיזורים של המפשעה ופי הטבעת, עדיף לרחוץ את התינוק לפני הברית ולא אחרי בכדי לתת לו לנוח כמה שיותר אחרי החיתוך ולא לטלטל אותו.
זמנים : את האורחים לטקס יש להזמין כ 45 דקות לפני הטקס עצמו בכדי שיגיעו לאולם האירועים יוכלו לראות את הילד לפני והצטלם איתו לפני הטקס וכמה שפחות לטלטל אותו אחרי החיתוך. צלם לברית מקצועי ידע לעדכן אתכם בדברים האלו.
וההכנה האישית שלכם להתרגשות הגדולה שכרוכה בטקס ברית המילה המיוחד.

אחרי הברית : 

  • להתחיל לתת לתינוק לאוכל מעט לראות שהוא אוכל ומגיב לסביבה באופן תקין
  • בשעות הראשונות שאחרי הברית לשים טוב טוב לב שאין דימום משמעותי באיזור איבר המין, דימום צפוי להיות אבל אם הוא חריג יש ליצור קשר עם המוהל או במקרים קיצונים להיוועץ עם רופא ילדים.
  • לבדוק אם התינוק מטיל את מימו, אם יש שתן ואם השתן תקין ואין בו נקודות של דם, בכל בעיה כזאת יש לפנות במיידית לטיפול רפואי ולהתיעעץ עם המוהל.
  • אפשר לעשות לתינוק אמבטיה גם אחרי הברית במיידי אבל העדיפות היא לתת לתינוק לנוח מעט ורק אז לקלח אותו.
  • בימים הראשונים איבר המין של התינוק יהיה בצבע אדום, אין כלל מה לדאוג זה צבע שחולף ומשתנה עם הזמן.

ממה לא להילחץ : 

אחרי שנלחצתם מעט בגלל תופעות לאווי אפשריות יש דברים שאין צורך להילחץ מהם והם טבעיים לגמרי.

  • עד יומיים אחרי הברית ייתכן שתראו כתמי דם על הטיטול, יש לנסות ולבדוק שאלו לא כתמי דם בשתן במידה וכן מיד להגיע לרופא ילדים שיבדוק כי אכן הכל תקין.
  • אחרי כמה ימים מיום הברית יש הפרשה בצע לבן שנוטה מעט לצהוב באיזור של החיתוך, ההפרשה הזאת תקינה זה אומר שהפצע מגליד וזאת השכבה שמגנה מההגלדה של הפצע, ההפרשה הזאת מתקלפת מעצמה ואין צורך בטיפול רפואי בכדי להסיר אותה.
  • במקרים נדירים וזה לא קורה בדרך כלל ישנה נפיחות קלה באיזור החיתוך, זה אמור להיעלם בתוך כמה ימים במידה וזה קיצוני פנו לרופא ילדים.
  • אם חגגתם ברית בחורף, מהקור והרטיבות של הטיטול מהשתן האיבר מעט מכחיל אחרי שתחילפו לילד טיטול תראו שהצבע חוזר לקדמותו.

מקווה שעזרתי לכם, והמידע מועיל בכל מקרה תמיד ניתן לפנות לצוות יויו מגנטים לברית, ולהתייעץ ונשמח לעזור בכל תחום החל מצילום מגנטים לאירוע ועד איך להתכונן לכל אירוע, מהכנות לברית ועד הכנות לבר מצווה או בת מצווה ואיך לא שתזכו לקרוא את המאמרים שלנו בהכנות לחתונה.

 

לקבלת הצעת מחיר לצילום מגנטים מקצועי חייגו עכשיו 

054-6700472

Summary
Article Name
טיפים לברית
Description
טיפים מלאים ומקיפים בהכנות לברית, איך להתכונן מה להביא, ממה להילחץ ומה טבעי שיקרה במהלך ברית מילה .
Author
Publisher Name
דוד קזראל

Share This: